تور کیش از تهران
۰۲
بهمن
۱۳۹۶

کیش، استراحت گاهی برای اهالی پایتخت

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 476 0
Rate this post

جزیره ی کیش را باید معروف ترین جزیره در میان آب های خلیج فارس دانست. این جزیره، نسبتا وسیع، از سال های قبل از انقلاب، به عنوان یک قطب گردشگری بسیار مهم و شناخته شده مورد توجه بوده است. در آن زمان، سیاحان و مسافران داخلی در ماه های مشخصی از سال، برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح و ورزش به این جزیره سفر می کرده اند. علاوه بر مسافران داخلی، جزیره ی کیش مورد تردد شمار قابل توجهی از گردشگران خارجی نیز قرار می گرفت.

اینکه مشخص کنیم سابقه ی تور کیش از تهران دقیقا به چه سال و دوره ای باز می گردد، اصلا ساده نیست. علاوه بر آژانس ها و دفاتر مسافرتی که اقدام به برگزاری تور کیش می کرده اند، بسیار از طبیعت گردان و ماجرا جویان هم به عنوان سرپرست گروه های سیاحتی، راهی این جزیره می شدند. به همین سبب، نمی توان به طور قاطع و مشخص، معیار و زمان معینی برای آغاز تور کیش از تهران در نظر گرفت.

تور کیش از تهران

در گذشته، بیشتر سفرهایی که به حزیره ی کیش انجام می شد، جنبه ی تفریحی و تجاری داشت. با توجه به نزدیکی جزیره ی کیش به تنگه ی هرمز و مسیر تردد کشتی ها به آب های آزاد و بالعکس، جزیره نیز در نزدیکی این مسیر تجاری، از موقعیت خاصی برخوردار بوده است. از این رو، بازارهای کیش سابقه ی کمی در میان اهالی کشور و علاقمندان به بازارگردی و خرید ندارند.

در گذشته، غیر از خرید، آنچه بیشتر مورد توجه مسافران تور کیش از تهران قرار می گرفت، تفریح و ورزش بود. جزیره ی کیش علاوه بر دارا بودن قابلیت های فراوان برای انواع ورزش های ساحلی و صحرایی، از امکانات و تجهیزاتی برای انواع ورزش های سالنی برخوردار بوده و هنوز نیز می باشد. دلیل این امر، وجود هتل ها و اقامت گاه های مدرن در این جزیره است. همواره این هتل ها دارای شرایط به روز شده و آماده ای جهت خدمت رسانی به علاقمندان ورزش های سالنی بوده است.

اگر میهمان تور کیش از تهران به ورزش های ساحلی علاقه دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب، همین جزیره ی کیش است. این جزیره با برخورداری از سواحل طولانی و زیبا، زمینه ی پیاده روی، دو ساحلی، والیبال و سایر فعالیت های فیزیکی را مهیا کرده است و علاوه بر ورزش های ساحلی، یکی دیگر از رشته هایی که از دیرباز در جزیره ی کیش طرفداران بسیاری داشته است، انواع فعالیت های آبی می باشد. شنا، قایق رانی، ماهیگیری و غواصی از جمله ورزش هایی بوده اند که سابقه ی قابل توجهی در کیش داشته اند و مسافران قدیمی این جزیره نیز به بهانه ی انجام این فعالیت های مهیج، کیش را برای سفر خود بر می گزیده اند.

جزیره ی کیش یکی از انواع پاتوق های غیر قابل وصف در میان آب های خلیج فارس است. تور کیش از تهران، به دلیل تعداد بسیار زیاد استقبال کنندگان و طرفداران سفر به این جزیره، هر روز از رونق و توسعه ی بیشتری برخوردار می شود.

تور کیش از تهران

در گذشته علاوه بر جنبه ی بازارگردی و همچنین ورزش های آبی و ساحلی در کیش، استراحت در این جزیره نیز انگیزه ی بسیاری از مسافران آن بود. شاید در فیلم ها و تصاویر قدیمی دیده باشید که در طول دهها سال، بسیاری از مقامات سیاسی و همچنین افراد مشهور، برای استراحت و گذراندن تعطیلات، به جزیره ی کیش می روند. دلیل این استقبال برای استراحت در جزیره ی کیش، آب و هوای بسیار مطبوع و همچنین ملایم جزیره است. به ویژه در ماه هایی از سال که در مناطق و استان های مرکزی و شمالی ایران، هوای سرد و گاهی یخبندان حاکم است، در جزیره ی زیبای کیش، روزها هوای معتدل و آفتاب مطبوع و شبها هوای خنک بر قرار می باشد. از این بابت، بعضی از افراد حتی برای تجربه ی استراحت و گذراندن اوقات آزاد خود در هوایی مطلوب و آرامش بخش، به این جزیره سفر می کنند. حتی اگر تنها انگیزه ی سفر به کیش استراحت و بهره مندی از هوای آزاد و پاک آن باشد، باز هم این سفر خالی از لطف نخواهد بود. چرا که همزمانی اقلیم گرمسیری و دریایی در کمتر منطقه ی گردشگری فراهم است.

امروزه علاوه بر همان موضوعاتی که مورد توجه گردشگران و میهمانان قدیمی کیش بوده اند، رشته ها و موضوعات دیگری نیز مدنظر قرار می گیرند. از جمله بوم گردی و اقامت در هتل هایی که پذیرایی و شرایط اقامتی سنتی و محلی دارند. طی سال های اخیر، هتل های بوم گردی کیش، با هدف نمایش فرهنگ و آداب بومی منطقه، پذیرای مشتریان تور کیش از تهران همانند سایر مسافران این جزیره هستند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید