تور کیش و خلیج فارس
۲۱
آذر
۱۳۹۶

تور کیش و خلیج همیشه فارس

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 547 0
Rate this post

با نگاهی به نقشه ی کشور ایران و به خصوص نواحی جنوبی و سواحل خلیج فارس، مشاهده می کنیم که یکی از نزدیک ترین و بزرگ ترین جزایر این منطقه، جزیره ی کیش است.

این جزیره ی زیبا و نسبتا وسیع از توابع استان هرمزگان و در فاصله ی کوتاهی از سواحل غرب این استان، یکی از مهمترین و پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری این استان را به وجود آورده است، تا جایی که به منظور دسترسی بهتر و آسان تر گردشگران، فرودگاهی مستقل در آنجا بهره برداری و جزیره تبدیل به منطقه ی آزاد شده است.

در واقع شاید دور از واقعیت نباشد اگر ادعا کنیم که بسیاری از هم وطنان، چنان که با کیش آشنا هستند و نام و تعریفی از آن شنیده اند و یا سفر به آن جزیره را تجربه کرده اند، با خصوصیات و وضعیت استان هرمزگان آشنا نیستند و در سایر مناطق آن مسافرت نداشته اند و به بیان دیگر، این بخش از استان از کل استان معروفیت بیشتری دارد.

یکی از اصلی ترین دلایل این محبوبیت و معروفیت، که موجب می شود گردشگران اصفهانی هم برای شرکت در تور کیش از اصفهان برنامه ریزی کنند، سابقه ی این جزیره و شناخته شدن آن به عنوان یک قطب گردشگری است.

همچنین وسعت جزیره و برخورداری از آب و هوایی دلپسند و معتدل در ایامی از سال که سایر مناطق کشور با سرما و برف مواجه هستند، می تواند تنوع و لذت متفاوتی ایجاد کند.

از جمله دیگر دلایل شناخته شدن جزیره کیش در بین ایرانیان و حتی توریست ها و سیاحان غیر ایرانی، سابقه و اهمیت استراتژیک این جزیره است که با برخورداری از وسعت نسبتا قابل توجه و نزدیکی نسبی به سواحل جنوبی کشور ایران، در طول تاریخ به عنوان یکی از مناطق مورد توجه دولت های ایرانی و غیر ایرانی بوده تا جایی که حکومت های استعمارگر غربی از جمله پرتغال، صدها سال قبل این جزیره را به یکی از پایگاه های نظامی خود اختصاص داده بود.

daryatour

به طور کلی، استقبال از سفر به جزیره ی کیش و برگزاری انواع تورهای مسافرتی به این مقصد از جمله تور کیش از اصفهان، موجب رونق اقتصادی آنجا شده و عاملی شده است تا بسیاری از بومیان جزیره ضمن پایبندی به فرهنگ و اصالت دیرینه ی خود، تلاش کنند تا با روش هایی منطبق با رسوم و امکانات محلی خود، از گردشگران پذیرایی کرده و به بیان بهتر، موضوع بوم گردی جزیره ی کیش را به عنوان یکی از ابزار توسعه و با هدف حفظ جایگاه فرهنگ کهن خویش، مد نظر قرار دهند.

این نکته ی قابل توجه و همچنین پرداختن به جنبه های محلی در حین کیش گردی برای مسافر کیش از جمله مشتریان تور کیش از اصفهان، می تواند در ایجاد تجربه ای پربار از سفر، نقش چشمگیری ایفا کند.

طی سال های اخیر، به منظور توسعه گردشگری و البته پاسداری از ارزش های جزیره ی کیش و استان هرمزگان، جشنواره ها و برنامه های مختلفی در طول سال به میزبانی اهالی کیش و با شرکت صدها هزار علاقمند از سراسر کشور، برگزار می شود. این اتفاقات و رویدادهای مختلف هنری، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی و علمی، ممکن است چند نوبت در طول سال، مخاطب و مسافر منطقه را از یک بسته ی مسافرتی کامل برخوردار کند. از جمله مسافرینی که با تور کیش از اصفهان نیز به این مقصد رفته و چند روزی را در آنجا سپری می کنند.

با توجه به مسائل سال های اخیر منطقه ی خاورمیانه و لزوم پاسداری از ارزش های ملی کشور ایران، روز دهم اردیبهشت در تقویم ایرانی به نام روز خلیج فارس نام گذاری شده است و به همین بهانه، برنامه های متنوع به ویژه در حوزه های فرهنگی در ایام نزدیک به این روز مهم، انجام می شود.

اگر علاقمند به مسافرت با تور کیش از اصفهان هستید، پیشنهاد می شود در هنگام برنامه ریزی برای سفر، از رویدادها و موضوعات اینچنین غافل نباشید.

با یک جستجوی کوتاه در اینترنت و همچنین مراجعه به وبسایت های مربوط به برگزاری روز ملی خلیج فارس در کیش، و یا پرس و جو از افرادی که در برنامه های مشابه شرکت کرده اند، می توان اطلاعات خوبی راجع به تنوع اتفاقات به مناسبت این روز در جزیره ی زیبای کیش جمع آوری نمود.

از جمله این برنامه ها، می توان به کنسرت های موسیقی، مسابقات ورزشی و همچنین رویدادهای هنری اشاره کرد.

همچنین به دلیل اهمیت موضوع، تعدادی از شخصیت های برجسته و محبوب سیاسی و فرهنگی کشور و برخی هنرمندان سرشناس نیز در این روز میهمان جزیره خواهند بود.

لذا به عنوان مسافر تور کیش از اصفهان، بد نیست در صورت تمایل و امکان زمان بندی، برای شرکت در جشنواره های مهم و ملی مانند جشنواره خلیج فارس، برنامه ریزی کنید. بدون شک علاوه بر اتفاقات هیجان انگیز در این روز، سایر جاذبه ها و دیدنی های جزیره ی کیش می تواند مکمل لذت بخشی برای سیاحت شما به حساب آید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید