۰۲
بهمن
۱۳۹۶

گردهم آیی شگفتی های مدرن در تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 397 0
Rate this post

شاید کمتر شهری در دنیا باشد که به اندازه ی شهر دبی، هر ساله تحولات و ساخت و سازهای تازه ای را به نمایش می گذارد. بدون شک وجود شهری با این وضعیت و سرعت پیشرفت زیرساخت ها و عناصر زندگی مدرن، در منطقه ی خاورمیانه بی نظیر باشد.

احتمالا برای بسیاری از ایرانیان سوال باشد که چگونه شهری مانند دبی، توانسته است رقیبی سرسخت برای شهرهای تاریخی و زیبای اروپایی در حوزه گردشگری به حساب بیاید. نکته ی جالب توجه اینجاست که اروپاییان با نیت تجربه ی یک سفر به شهری فرهنگی و تاریخی به دبی سفر نمی کنند. آنچه بسیاری از شهروندان کشورهای مدرن را به دبی می کشاند، جذابیت های به روز شده و مدرن در عرصه های گوناگون ورزشی، تفریحی، سرگرمی، شهرسازی و معماری است. به عبارت دیگر، شهر دبی نمایشگاهی از انواع ابداعات و دستاوردهای شگفت انگیز بشر قرن بیست و یکم محسوب می گردد.

تور دبی از اصفهان

برای اهالی شهری تاریخی مانند اصفهان نیز، شهر دبی از چند جنبه ی مختلف قابل بازدید و لذت بردن است. به همین ترتیب، شرکت در برنامه های مسافرتی از جمله تور دبی از اصفهان، هر ساله با استقبال بیشتری نسبت به سال های قبل مواجه می گردد. هرچند شهر اصفهان خود به تنهایی دارای گنجینه های مهم و بی مانندی است که سوژه و هدف بازدید میلیون ها گردشگر از اقصی نقاط جهان قرار می گیرند، اما نباید چند نکته را در مورد سفر اهالی اصفهان به شهر دبی نادیده گرفت:

نکته ی اول این است که برخی از شهروندانی که در تور دبی از اصفهان شرکت می کنند، هنوز بسیاری از مواهب فرهنگی شهر خود را ندیده اند. این عده ممکن است شناخت چندانی نسبت به شهر اصفهان و بافت تاریخی آن نداشته باشند، اما با دیدن تصاویر و بررسی اطلاعات مربوط به شهر دبی، شیفته ی سفر به این قطب سیاحتی می گردند.

نکته ی بعدی، این است که حتی افرادی که به گردشگری فرهنگی و بازدید از آثار تاریخی و باستانی یک شهر یا منطقه علاقه دارند، باز هم تمایل به دیدن شهری مانند دبی از خود نشان می دهند. این مسئله به معنای بی رغبتی همه ی شرکت کنندگان در تور دبی از اصفهان نسبت به ارزش های فرهنگی شهر خود نیست، بلکه به معنای تنوع طلبی در بازدید از دیدنی های خاص و متنوعی است که در دبی گرد هم آمده و توانسته اند نظر گردشگران فرهنگی را نیز به خود جلب کند. هر چند نباید فراموش کنیم که مسئولان شهر دبی نیز تلاش کرده اند تا پاتوق های فرهنگی خاصی را در این شهر فراهم آورند و در مواردی، حتی از مسئولین شهر اصفهان نیز موفق تر عمل کرده اند. از نمونه ای این تلاش ها، باید به انواع موزه ها و صدها گالری اشاره کرد که در بسیاری از خیابان های قدیمی و جدید شهر بنا شده اند و هر یک، اشیاء قدیمی و آثار هنری را برای علاقمندان به نمایش می گذارند.

موضوع دیگری که در مورد تور دبی از اصفهان لازم به اشاره است، تمایل اهالی شهر اصفهان به خرید و بازارگردی در پاساژها و مجتمع های مدرن تجاری است. هر چند بازارهای قدیمی و بسیار وسیع اصفهان در طول صدها سال که از عمرشان می گذرد محل تردد و داد و ستد بازرگانان و مردم عادی بوده است، اما امروز برنامه ریزان اقتصادی شهر دبی توانسته اند در فاصله ی کمتر از سی سال، صدها مرکز بزرگ و بی نظیر تجاری و خرید را در مناطق مختلف شهر برپا کنند. با این حساب، انگیزه ی تعداد زیادی از مشتریان تور دبی از اصفهان، خرید و پاساژ گردی در میان فروشگا ها و غرفه های مجلل آن شهر است.

شهر دبی، دومین شهر بزرگ سرزمین شیخ نشین عربی موسوم به امارات متحده ی عربی است و در این شهر، مجموعه ای از هزاران محل متنوع و پر طرفدار برای ورزش، تفریح، بازی، خرید، موزه گردی، بازدیدهای فرهنگی و … ایجادا شده اند. این شهر نمونه ای از تبدیل ثروت حاصل از فروش نفت به زمینه های پایدار توسعه و گردشگری را عرضه می کند. از این رو، اگر با تور دبی از اصفهان همسفر می شوید، بد نیست تامل و مقایسه ای در مورد گذشته و آینده ی مبدا و مقصد خود داشته باشید.

تور دبی از اصفهان

علاوه بر مکان هایی که ساخت دست انسان بوده و محصول استفاده از فنآوری های نوین در حوزه های مختلف هستند، متولیان گردشگری دبی توانسته از قابلیت های طبیعی دبی نیز به منظور ساختن یک قطب نمونه ی گردشگری، تا جای ممکن به خوبی استفاده نمایند. مثال بارز در این مورد که مورد توجه همه ی گردشگران به این شهر از جمله همراهان تور دبی از اصفهان قرار می گیرد،  سواحل دبی و همچنین صحراهای اطراف شهر است. این دو نمونه از جمله ارزش های طبیعی ویژه ای هستند که به شکلی احیا شده تا جنبه های متنوع تری از ورزش و تفریح را نیز پاسخگو باشند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید