تور کیش از اصفهان

گنج های کیش در تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1504 1
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

شهر اصفهان جزو شهرهایی است که بیشترین تعداد مسافر را در نواحی و سواحل جنوبی سرزمین ایران دارد. به عبارت دیگر، تعداد قابل توجهی از گردشگران خطه استان های بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان، از استان و شهر اصفهان راهی این مناطق می گردند. علت این موضوع به ویژه در فصل های پاییز و زمستان، سرمای نسبتا خشک استان هایی مانند اصفهان و هوای معتدل و نسیم دلپسند نواحی همجوار خلیج فارس و دریای عمان است. با توجه به تردد پرواز میان شهر فرودگاه اصفهان و فرودگاه جزیره کیش، مسافران شهرهای همجوار نیز عموما در تور کیش از اصفهان شرکت می کنند تا از خدمات و امکاناتی مانند بلیط رفت و برگشت و اقامت گاه تحت پوشش این تور استفاده نمایند. شاید بتوان این برنامه ها را تور کیش از استان اصفهان نامید.

در سوی دیگر این مسیر قدیمی مسافرتی، جزیره ی زیبا و وسیع کیش قرار دارد. این پهنه ی خشکی در جنوب غرب استان هرمزگان و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است. این جزیره در طول دهها سال قبل تا کنون، در زمینه ی تفریح و سرگرمی و سیاحت آرام، یک مقصد شناخته شده و محبوب بوده و هنوز هم می باشد. به همین دلیل آگهی هایی شبیه تور تهران به کیش یا تور کیش از اصفهان یا کیش از تبریز، سابقه ای بسیار قدیمی تر از سایر پیشنهادات مسافرتی بر روی تابلو اعلانات آژانس ها دارند.

تور کیش

دفاتر سیاحتی و موسسات تفریحی نسبتا زیادی از پیش از انقلاب تا کنون، خدمات تور کیش را ارائه می کنند.این دفاتر قادر هستند سالانه صدها هزار مسافر از هر شهر را به مقصد کیش برده و باز گردانند. از این رو، زیر ساخت های توسعه ی گردشگری جزیره کیش هم طی سال های اخیر، گسترش قابل توجهی داشته است. همچنین امکانات تفریحی و سرگرمی در سطح جزیره و به خصوص در مناطق و نواحی ساحلی و خوش منظر، روندی رو به افزایش نشان داده اند. بدون وجود این زیر ساخت های گردشگری، پذیرایی از تعداد میلیونی مسافران کیش، امکان پذیر نخواهد بود.

در طول این چندین سال متوالی به ویژه بعد از انقلاب، بیش از سی هتل در کیش ساخته شده و یا در معرض بهینه سازی و نوسازی قرار گرفته اند. با ادامه ی این روند، انواع برنامه های سیاحتی به مقصد جزیره ی کیش از جمله تور کیش از اصفهان نیز توسعه و افزایش چشمگیری داشته اند. همچنین خدمات و امکانات تورهای قدیمی تر نیز همواره به گونه ای برنامه ریزی و اجرا شده اند که بتوانند هر زمان بیش از پیش رضایت خاطر و آسایش وی را تامین نمایند.

 

جزیره کیش دارای قابلیت های فراوانی است که می تواند فرصت های گردشی و سیاحتی بسیار خوبی برای مسافران فراهم کند. نباید فراموش کنیم که اصلی ترین و مهم ترین سرمایه های گردشگری یک منطقه، مواهب طبیعی و پیشینه و آثار تاریخی و فرهنگی آن می باشد. این سرمایه ها چه برای مسافر تور کیش از اصفهان و چه برای سایر هم وطنان و مسافران غیر ایرانی که به این جزیره رهسپار می شوند، تکرار ناشدنی و بی نظیر هستند. در واقع جاذبه های طبیعی و تاریخی جایی مانند کیش، سرمایه های پایداری هستند که در صورت احیا و پاسداری درست و کارشناسی شده، تا سال های متمادی منبع درآمد خواهند بود. از طرف دیگر، نگهداری نادرست از این گنجینه های تکرار ناشدنی و بی نظیر، باعث می گردد تا برای همیشه از بین رفته و دیگر امکان بازگرداندن و بازسازی آن ها موجود نباشد.

به همین ترتیب می توان دیدنی های محیط زیست و بقایای به جا مانده از سیر تاریخی این جزیره را در اولویت برای معرفی به دیگران و بازدید قرار داد. پر طرفدار ترین جاذبه ی طبیعی کیش در تور کیش از اصفهان را سواحل مرجانی آن تشکیل می دهد. البته اگر از هوای پاک و مطبوع و معتدل آن در نیمه ی دوم سال چشم پوشی کنیم.

جزایر مرجانی کیش، زیبایی های شگفت انگیزی در اطراف این جزیره هستند. برای دیدن آن ها می توانید به سواحل رفته یا در تورهایی چند ساعته قایق رانی و غواصی شرکت کنید. تماشای این صخره ها و زیبایی های کف آب های خلیج فارس، از طریق غواصی امکان پذیر است. به این ترتیب، از چند ساعت ورزش و سرگرمی نیز بهره مند خواهید شد.

علاوه بر طبیعت، تاریخ کیش نیز می تواند برای مسافر تور کیش از اصفهان و یا سایر طرفداران این جزیره جالب توجه باشد. یکی از نمونه های بارز تمدن و سابقه ساکنان بومی آن منطقه، شهر تاریخی حریره است. اگر مسافر تور کیش از اصفهان هستید و به دیدن آثار تاریخی علاقمندید، پیشنهاد می شود حتما از این شهر باستانی و همچنین قلعه پرتغالی ها بازدید نمایید. وجود این قلعه و استحکامات وابسته به آن در کیش نشان دهنده ی موقعیت استراتژیک و خاص جزیره در چند صد سال قبل و اهمیت آن برای قوای دریانوردی بیگانه می باشد.

Administrator
1 دیدگاه
  • Vahid
    بهمن ۱۲, ۱۳۹۶

    هزینه تفریحات در سفر به کیش رو هم بنویسید. مثلا هزینه یک ساعت چت اسکی چقدر هست؟

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید