تور قشم از اصفهان

۵ مکان در قشم که تا بحال ندیده اید!

ارسال شده توسط: nazemi/ 530 0
Rate this post

جزیره زیبای قشم بزرگترین جزیره جنوبی کشورمان است و آن را با نام جزیره دراز نیز می شناسند. این جزیره طبیعت و جاذبه های دست نخورده بی نظیری دارد که گردشگران و دوست داران طبیعت، که بیشترین آن ها تور لحظه آخری قشم از اصفهان را برای رسیدن به این جزیره رویایی همراهی می کنند، قشم را جزیره عجایب هفت گانه ایران نامیده اند .

جزیره قشم علاوه بر برخورداری از ویژگی های طبیعی، موقعیت خاص استراتژیک در صحنه سیاست دارد. بنا بر مشاهدات آنوبانینی شهر قشم و اطراف آن که دارای اماکن قدیمی ‌و بقایای قلاع است، حکایت از دوران شهرنشینی و تمدن در ایام گذشته این شهر بندری دارد.

تور قشم از اصفهان

  • تنگه چاهکوه

یکی از دیدنی ترین جاذبه های جزیره قشم تنگه چاه کوه است. این منطقه بکر و زیبا با مرکز شهر قشم ۷۰ کیلومتر فاصله دارد و از توابع روستایی با همین نام است. این تنگه اسرار آمیز در بخش ساحلی قرار دارد و زمانی که پا به این مکان بگذارید با دنیایی متفاوت آشنا خواهید شد.

تنگه چاهکوه در دل کوهی سنگی قرار گرفته و همین که پا در آن بگذارید با فضایی عریض با دیواره‌هایی بلند مواجه می‌شوید. اما این وضعیت چندان دوام ندارد و اگر به سمت جنوب دره بروید از عرض راه  کم می‌شود و آنقدر راه باریک می‌شود که دیگر به زحمت می‌توان آسمان را آن بالا دید. شاید این باریک شدن راه حتی راه رفتن را دچار مشکل کند ولی در ادامه دالان‌هایی قرار گرفته که می‌شود قدری در آن نشست و خستگی در کرد. بیشتر لوکیشن های فیلم بحث برانگیز اژدها وارد می شود ساخته مانی حقیقی، در این مکان فیلمبرداری شد که جذابیت این فیلم را برای بینندگان نیز دو چندان کرد. اگر با تور قشم از اصفهان لحظه آخری به این جزیره سفر می کنید بازدید از این منطقه را از دست ندهید.

تور قشم از اصفهان

  • جزیره ناز

از جاهای دیدنی قشم جزایر اطراف آن و یکی از جذاب ترین ها ناز است. جزیره ناز ۲۲ کیلومتر با قشم فاصله دارد. اینجا جایی است که صدف‌های رنگارنگ وعروس‌های دریایی در ساحلش انتظارتان را م ی‌کشند و می ‌توانید با پاى پیاده یا ماشین‌تان به اندازه یک کیلومتر در آب‌هاى خلیج فارس پیش‌روی کنید. اگر اهل غواصی هم هستید سایت‌هاى بکر و منحصر به فردی براى غواصى در محدوده جزیره در انتظارتان نشسته است.

جزیره ناز تقریباً سه هکتار است ، ساحل شنی ندارد و دیواره‌های صخره‌ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را گرفته است. در زمان جزر با پسروی کامل آب دریا، برای مدت کوتاهی، باریکه ‌ای از خشکی جزیره ناز را به ساحل قشم وصل می‌ کند. هر چند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت مى‌ توانید از بالای ناز، تنگه هرمز و جزیره لارک را ببینید، اینجا بهشتی است که از آن غافل بودیم. تماشای فلامینگوها و مرغان دریایی جزیره  را هم از دست ندهید.

تور لحظه آخری قشم از اصفهان

  • انجیر معابد یا درخت سبز

درخت لور یا درخت انجیر معابد از شگفت انگیز ترین جاذبه های جزایر جنوبی ایران است که دوست داران طبیعت و همراهان تور ارزان قشم از اصفهان توجه زیادی به آن دارند. این درخت همیشه سبز تاجی بزرگ با ریشه های هوایی دارد. میوه این درخت به رنگ نارنجی بوده و بسیار خوش طعم است. یکی از زیباترین درخت های لور در تم سینتی (منطقه توریان) قرار دارد و در نزدیکی آن، بقعه ای دیدنی با طرح معماری کهن به نام «زیارت پیر» قرار دارد.

  • غار نمک

در جنوب غربی جزیره و در فاصله ۹۰ کیلومتری غار گنبدی شکلی وجود دارد که به غار نمک شهرت دارد. منظره دیدنی و جالب توجه این کوه برای مسافران تور لحظه آخری قشم از اصفهان به دلیل وجود رگه های سفید رنگ روی دیواره های غار است که منظره دیدنی و زیبا را برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورد.

درون غار نمک به ویژه اعماق آن، تاریک است و برای مشاهده استالاکتیت های بلورین نمک، به چراغ قوه پرنور نیاز دارید. سقف غار نمک را قندیل های بلورین در شکل های مختلف پوشش داده و منظره ای بدیع به وجود آورده اند. افرادی که با تور ارزان قشم از اصفهان همراه اند و مبتلا به مشکلات تنفسی و آسم هستند، می توانند به این غار بروند و به بهبود این مشکل تا حد زیادی کمک کنند. ارزش دیدن مسیر غار نمک و محیط اطراف آن همراه با تسهیلات جهانگردی، به حدی است که بخش اعظم نیاز ایرانیان و خارجیان شیفته به دیدار از مناطق دیدنی منحصر به فرد کره زمین را برآورده می‌کند.

تور قشم از اصفهان

  • دره ستاره ها

در قلب جزیره، در نزدیکی روستایی به نام برکه خلف پدیده زمین شناسی اعجاب آوری وجود دارد به نام دره ستارگان. مردم بومی معتقد اند که در روزگارانی  ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و در بر خورد خود با زمین جزیره این شکل ها را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است.

داستان های وهم آلود و خیال انگیز فراوانی ساخته شده و بر سر زبان ها است که در زمان سفر با تور لحظه آخری قشم از اصفهان می توانید این داستان ها را از زبان بومیان بشنوید. حتی، ماندن در این نقطه از جزیره پس ازغروب آفتاب برای عده ای سخت نگران کننده است؛ چون می پندارند با سکوت شب موجودات فرا زمینی در دره ستارگان گردهم می آیند و وجود انسان ها برای این موجودات آزاردهنده است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید